Сучасний зміст виховання дітей та учнівської молоді в Україні — це науково обґрунтована система загальнокультурних і громадянських цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самої себе. Виховання здійснюють для ідентифікації вихованця із загальновизнаними цінностями і якостями та самореалізації його сутнісних сил. Система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власне ставлення.
1.1. Шкільний наркологічний пост організовується з метою активнішого залучення тих, хто навчається проведенню антиалкогольних і наркологічних заходів, пропаганди здорового способу життя, а також проведення профілактичних заходів в соціально - неблагополучних сім'ях.
1.2. Для здійснення своєї діяльності шкільний наркопост керується нормативно правовою базою міністерства освіти України, використовує методичні рекомендації і розробки по профілактиці соціально-негативних явищ, взаємодіє з районним наркологічним кабінетом, з комісією у справах неповнолітніх.
1.3.Керівником наркологічного поста є заступник директора по виховній роботі
1.4.Заступником керівника наркопоста є соціальний педагог.
1.5. До складу наркопоста входять: медичний працівник, психолог, учитель ОБЖ, класні керівники. Наказом директора школи щорічно на початку навчального року призначається склад наркологічного поста.
На розвиток дитини помітно впливає зацікавленість батьків шкільним життям. А тому, працюючи над вирішенням завдань цього семінару, ми будуємо невидимий ланцюжок між родиною і школою, який служить на благо усім учасникам навчально-виховного процесу.
Це спільні турботи про те, щоб усім було цікаво і затишно в школі, як у рідній домівці: вечори, конкурси, спортивні змагання, робота батьківського комітету.
А тому актуальними для педколективу є слова В.О.Сухомлинського: «Педагогічна ідея - це крила, на яких злітає педагогічна творчість.
Епідемія наркоманії в Україні набуває все більшого розмаху: за даними експертів нині кількість споживачів психоактивних речовин сягає понад 500 тисяч осіб переважно молодого віку. У світі нині немає жодної країни, яка б могла доказово заявити, що їй вдалося подолати це зло. На жаль, не становить винятку й Україна.