Четвер, 25.04.2024, 22:27
Вітаю Вас Гість | RSS

Нижньострутинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 138
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Робота з обдарованими учнями » Робота з обдарованими учнями

Індивідуальний підхід у вихованні вундеркінда
[ Викачати з сервера (140.8 Kb) ] 16.11.2015, 19:48

Індивідуальний підхід у вихованні вундеркінда

(за матеріалами  сайту «острів знань» http://korysne.ostriv.in.ua/publication/code-45bdf0b30d5eb/list-13b12562327)

 

Індивідуальний підхід у вихованні вундеркіндаФото: http://www.zhuk.ekatr.ru Індивідуальний підхід у вихованні вундеркінда

Мрія багатьох батьків мати і виховати обдаровану дитину. Багато батьків під обдарованістю дитини розуміють його успішне навчання в школі, вигуки захоплення і похвали з боку вихователів і вчителів. Однак далеко не завжди самі старанні учністають успішними людьми. Все залежить від якості виховання дитини в ранньому дитинстві. Коли батьки дуже вимогливі і дбають тільки про розвиток таланту дитини, а не про нього самого, то обдаровані діти виростають незацікавленими, пригніченими і образливими людьми.

Дитина вундеркінд - це унікальне і неповторне явище, дослівно "чудо-дитя". Тому настільки ж індивідуальним повинен бути й його процес виховання. Російський генетик Володимир Ефроімсон на підставі своїх досліджень прийшов до висновку, що вундеркінд відрізняється відхиленням у розвитку мозку і психічному розвитку, така дитина зустрічається приблизно один раз із тисячі звичайних дітей і розвивається в потрібній мірі лише в одного з мільйона, а дійсно генієм стає один з десяти мільйонів. Ці дані цілком відображають істину: хоч багато дітей народжуються обдарованими, але більшість з них не можуть реалізовувати свої здібності. Задумку психологів, для формування вундеркінда батьки повинні бути особливими і готовими до нестерпного праці для розвитку її здібностей.

Перш ніж говорити про те, як виховати вундеркінда, Треба з'ясувати, обдарований чи насправді ваша дитина або в нього є загальні теоретичні навички та знання. Ознаками обдарованості дитини є такі здібності:

  1. Дитина намагається у всьому знайти свої власні унікальні шляхи вирішення та навчання.
  2. Дитина легко і швидко освоює всі аспекти свого захоплення і може годинами розповідати про це.
  3. Дитина дуже допитлива і бажає вивчати все більше і більше.
  4. Дитина занадто вимоглива до себе і самокритична.
  5. Дитина відрізняється великою цілеспрямованістю та працьовитістю.

Завдання батьків на тому етапі, коли дитина з неприхованим задоволенням починає займатися тим видом діяльності, який їй подобається, вчасно виявити здібності дитини і направити максимально можливі зусилля на їх розвиток.

Причиною невдачі багатьох батьків обдарованих дітей є неправильне виховання і відсутність індивідуального підходу. В цьому випадку обдарована дитина виростає замкненою і закомплексованою невдахою. Часто, незважаючи на свої розумові здібності, вони відрізняються небажанням працювати і безпечністю. Як же правильно виховати вундеркінда?

http://korysne.ostriv.in.ua/images/publications/4/12269/content/odarennie-01.jpg

Джерело фото: http://www.pervenez.ru

Ось які рекомендації дають на цей рахунок психологи:

1. З самого раннього віку з дитиною багато спілкуйтеся. Вундеркіндів, які відвідували ясла і дитячий садок, не буває. Для виховання вундеркінда з раннього віку необхідно постійне перебування з ним поруч люблячої його людини.

2. Бажано, щоб у вундеркінда був молодший брат або сестра. Вундеркінду необхідно постійно когось вчити, щоб самому далі розвиватися.

3. Ніколи не критикуйте і не знижуйте самооцінку дитини. Весь час прохайте їїо пояснити щось вам або молодшій дитині.

4. Виховуйте в дитині наполегливість, працьовитість і силу волі. Не опікайте її, вчіть самостійності.

5. Не підганяйте дитину під ті стандарти, які повинні бути у дітей її віку.

Якщо дитина відрізняється від інших дітей зовні або своєю поведінкою, то не слід від неї вимагати, щоб вона змінилася.

http://korysne.ostriv.in.ua/images/publications/4/12269/content/skripka.jpg

Джерело фото: http://www.gazetairkutsk.ru

6. Підтримуйте інтерес дитини до того виду діяльності, яким вона захоплюється. Не пригнічуйте її  бажання фантазувати, якщо навіть це вам не подобається.

7. Підтримуйте прагнення дитини брати участь у суспільному житті, відвідувати гуртки та секції.

8. Вибирайте школу для навчання обдарованих дітей. Відвідуючи звичайну школу, вона не буде використовувати свій багатий потенціал, в результаті в неї не розвиваються такі риси характеру, як наполегливість, працьовитість і сила волі.

9. Не змушуйте дитину вчити всі предмети на відмінно, головне не відбивайте у неї бажання займатися улюбленим захопленням. Багато генії не відрізнялися успіхами в школі. Так Ісаак Ньютон в школі дуже погано вчився, а Альберт Ейнштейн розвивався дуже повільно, пізно навчився говорити і пішов в школу.

10. Пам'ятайте, обдарованій дитині потрібно не захоплення, а допомога. Не хваліть і не давайте цього робити вихователям. В іншому випадку дитина може вирости нездоровим егоїстом, який вважає себе вище за інших людей. Пишаєтеся своєю дитиною, але тільки не при ньому.

На думку психологів, Обдарованість дитини дуже рідко виявляється в ранньому віці. Діти тільки до 8 років, тобто у 2-3 класі, виявляють всі можливості своїх інтелектуальних здібностей. У цьому віці не можна бути байдужим і неуважним до інтересів своєї дитини. Тільки будучи пильними і турботливими, батьки можуть дати обдарованій дитині шанс на щасливе життя.

Джерело: i-medic

Тези: обдарованість, виховання, батьки, вундеркінд

 

Категорія: Робота з обдарованими учнями | Додав: andriy
Переглядів: 330 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz