Вівторок, 21.08.2018, 18:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Нижньострутинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 132
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Виховна робота » шкідливі звички

Виховний захід присвячений дню боротьби зі СНІДом
[ Викачати з сервера (921.5 Kb) ] 17.11.2015, 12:18

Виховний захід присвячений дню боротьби зі

СНІДом

Тема:  СНІД – смертельна загроза людству. Знати, щоб жити !!!

Мета: - Ознайомити учнів з поняттями СНІД і ВІЛ та їх ознаками,

 • сприяти усвідомленню учнями небезпеки, пов’язаної із поширенням СНІД на планеті,
 • виховувати почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя.

            - виховувати почуття цінності людського життя;

            - навчати  толерантному ставленню  до людей, які живуть з ВІЛ;

            - розвивати навички публічних виступів;

            - сприяти формуванню творчого ставлення до виконуваної роботи.        

Оформлення: Презентація на тему: «СНІД – смертельна загроза людству. Знати щоб жити!!!», Малюнки учнів, Відеофільм «Знати щоб жити!!!».

Підготовка до виховної роботи: анкетування учнів 8-11 класів.

Хід заходу

Звучить спокійна мелодія

                  Этот сказ мы о СПИДе сейчас поведем,         

                   Вам в стихах и картинках расскажем о нём.

                   Вы узнаете всё, об этой беде.

                   СПИД не спит!!! СПИД спешит!!!

                   Он вокруг, он везде!!!

                   Мир боялся холеры, боялся чумы,

                   Черной оспы, проказы и прочей беды…

                   Чумой ХХ века считается СПИД.

                   И понятно без слов, что природа нам мстит.

                   Мы забыли о боге, о любви, о добре,

                   Мы увязли в пороках, погрязли в грехе.

                                                                                                (Л.Сагайда)

 

         Ровеснику, прокинься,  не дрімай!!! Прожени байдужість. Поглянь, що твориться в державі. СНІД переходить усі кордони. Захоплює у свої жорстокі тенета дедалі більше людей! Це сором! Це ганьба! Ганьба нашому нерозумінню, нашій байдужості.

        Багато хто з вас скаже: «Ну скільки можна про одне й те саме!? Тимпаче, що нас це не стосується. Ми ведемо порядне життя: не п’ємо, не куримо, не вживаємо наркотиків. Ми нормальні люди!»

            «Нехай десь помирають мільйони. Сотнею більше, сотнею менше – великої різниці нема. Тим більше, що зараз в Україні є проблеми серйозніші ніж СНІД.»

Але ж задумайтесь!!! Це захворювання,  яке  може вплинути на життя кожного з нас!

Звучить "Бухенвальдскій набат"

Люди мира на минуту встаньте!

Слушайте! Гудит со всех сторон -

Это раздается по планете

Жертв СПИДа похоронный звон.

Слышите тяжелые раскаты?

Это не гроза, не ураган -

Это люди ужасом объяты,

О спасении взывают к нам!

СНІД — синдром набутого імунодефіциту — це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хво­роби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який уражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити, що забезпечують гомео­стаз організму людини й захищають його від інфекційних захворю­вань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Унаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Хвороба роз­вивається повільно, протягом 8-12 років і закінчується клінічною картиною, яку назвали СНІДом. До цього часу СНІД залишається невиліковною хворобою. Збудник ВІЛ-інфекції належить до групи ретровірусів. Генетична інформація вірусу закодована в його РНК.

Учні проглядають відео ролик про інфікування лейкоцитів вірусом

Статистика

 • Сьогодні в світі близько 40 млн. людей  заражені ВІЛ.
 • Від СНІДу померло близько 25 млн. людей.
 • Кожної хвилини в світі близько 8 людей інфікуються ВІЛ .
 • 65%  ВІЛ – інфікованих молоді люди віком від 14- до 28 років.

В Україні:

На 1 квітня 2010р.  в Україні  офіційно зареєстровано:

 • ВІЛ-інфікованих -146,549  людей,  з них діти - 21,938.
 • Хворих на СНІД  - 28,009 человік.
 • Всего померло від  СНІДу -  15,866 чел.

Шляхи інфікування

Вирус СПИДа проникает в кровь,

Сперму, пот, слюну и слёзы.

И младенец с материнским молоком

Вирус СПИДа поглощает тоже.

ВІЛ-інфікована людина — це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус із організму ВІЛ-інфікованого разом із кров'ю, спермою або з груд­ним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини.

Вірус передається:

 • під час статевих стосунків з ВІЛ-інфікованою особою, коли че­рез слизову оболонку статевих органів вірус проникає в організм стате­вого партнера;
 • через кров, насамперед через спільні шприци та голки в разі внутрішньовенного введення наркотичних речовин:

Давайте послухаємо лист – розповідь людини, яка вживає наркотичні речовини.

Лист людини, яка вживає наркотики

«Тяжело описать весь этот ад, через который я прошел. А вдруг кого-то это напугает и остановит. Я в первый раз выпил в 14 лет. Причем здесь выпивка? А это всё звенья одной цепи. Жили мы когда-то в Средней Азии, которая уже говорит сама за себя: именно там я в первый раз покурил анашу. Мне, как и сот­ням, тысячам других, было просто интересно: а как это будет, ка­кие ощущения? Наркоман ощущает действительный кайф только один раз, первый. Губит, как правило, то, что после первого укола не бывает ломки и мысль о том, что я не такой, у меня не будет при­выкания! В любой момент могу бросить. Потом нужен второй укол. Но первоначального ощущения уже нет. Чтобы достичь его, дозу надо увеличить. Говорят, наркоман ради дозы пойдет на преступ­ление. А как же иначе? Ведь ты в этот момент умираешь. У тебя выворачиваются суставы, тело корчится в судорогах. И все-таки самое страшное — даже не дикие физические мучения, а то, что ты превращаешься в зомби, в безвластного раба своего порока. Когда я куда-то ехал, я всегда запасался наркотиками, так как круг моих жизненных интересов сводился к трем вещам: мак — шприц — игла. Деградация полная. Сейчас становится все больше тех, кто оказался в щупальцах этого жуткого спрута — наркомании, в итоге многие из них заболевают СПИДом».

 • Через за­бруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;
 • дитині від ВІЛ-інфікованої матері — інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком.

Сменяется ночь сияющим днем.

Дрожит полоска рассвета.

Но солнце светит в окошке моем

Кроваво-красного цвета.

Я с первых дней привыкаю жить

С диагнозом всех суровей,

За каждый день мне судьба платит

Жестокой ценою крови.

Ее назначил не враг, не палач,

А самый близкий на свете...

Гремучей змеею СПИДа игла

Вонзилась в матери сердце.

Я вижу образ ее сквозь ночь,

В слезах узнаю улыбку

И слышу голос: «Прости меня, дочь,

За страшную ошибку».

И я повторяю на всех языках:

«Тревога, проснитесь, люди!

Спасенье планеты в наших руках,

Другого шанса не будет».

 • Не виключена можливість ураження ВІЛ у разі порушення правил

гігієни під час гоління, манікюру, татуювання та деяких інших косметичних процедур, а також медичних маніпуляцій, які супроводжуються пошкодженням цілісності шкіри чи слизових оболонок з використанням нестерильних інструментів. Правильна і своєчасна обробка косметичного приладдя та стерилізація медич­ного інструментарію  забезпечують  безпеку їх застосування.

            Підступність ВІЛ-інфекції в тому, що після зараження людина може тривалий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здо­ровою і водночас заражати інших — насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 2 місяців – до 10 і більше років, після чого розвивається СНІД

СНІД не передається

 • Хоча ВІЛ уражає весь організм, до сьогодні не доведена можливість інфікування через піт, сечу, сльози, слину, оскільки кількість вірусних частинок у цих рідинах надзвичайно мала для зараження.
 • Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря підчас чхання, кашлю, спільного проживання, роботи в одному приміщенні, користування посудом. Не треба боятися подати руку обійняти інфіковану і хвору людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи тріщинки.
 • Безпечним щодо зараження ВІЛ є спільне відвідання місць громадського користування — лазні, сауни, басейну, туалету. СНІДом не можна заразитись у громадському транспорті.
 • Передача ВІЛ через укуси комарів чи інших комах не доведена, бо коли комар жалить людину, він упорскує свою слину, де ві­русу практично немає. В організмі комахи вірус розмножувати­ся не здатний.

Способи визначення інфекції

 • У відповідь на проникнення вірусу в організмі людини через один-три місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла з допомогою досліджен­ня крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.
 • Зразки донорської крові досліджуються комплексно на ВІЛ, віруси гепатитів В і С, сифіліс у діагностичних лабораторіях станцій переливання крові. Якщо в порції крові виявлено хоча б один із цих збудників, вона знищується.

. • Вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровіль­ною згодою в жіночих консультаціях під час узяття на облік та оформлення на пологи.

• У лабораторіях діагностики СНІДу обласних (міських) центрів профілактики  СНІДу та санепідстанцій обстежують континген­ти людей, що належать до груп ризику: це особи, які вживають наркотики ін'єкційним шляхом, ведуть безладні статеві стосун­ки або мають статеві контакти з ВІЛ-інфікованими чи хворими на СНІД.

Усі відомості стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційними.

Невідкладна медична допомога ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД надається в усіх лікувально-профілактичних закладах України.

Перебіг хвороби

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування. Це так звана гостра стадія  ВІЛ­-інфекції, і вона спостерігається не в усіх інфікованих. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне вспітніння, збільшення лімфатичних вузлів. Недуга триває два-три тиж­ні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі й може інфікувати інших.

Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох міся­ців до багатьох років. Протягом усього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок розвиваєть­ся СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше це тривалі запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби (оперізуючий лишай, герпес, цитомегаловірусна інфекція), у деяких хворих розвиваються пухлини  шкіри ( Саркома Капоші) чи ураження нервової системи.

Хвороба триває кілька років, людина виснажується і гине.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим необхідне:

 • приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експеримен­тувати, самостверджуватися під тиском з боку однолітків та наркодільців;
 • уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосу­вання презервативів значно знижує можливість інфікування  партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів.
 • За даними статистики, 30-50 % осіб, які вживають наркотики ін'єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ, отож, вірогідність інфікування над­звичайно висока;
 • пам'ятати, що венеричні хвороби спричиняють поширення ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;
 • важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запо­бігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію для проведен­ня профілактичного лікування.

Відомі люди які померли від СНІДу

 • Офра Хаза (1958-2000). Певица, исполняв­шая восточные песни и работавшая с Полой Аб-дул, Лу Ридом, Игги Попом и другими. Она умерла 23 февраля 2000 года от СПИДа в возрас­те 42 лет.
 • Артур Эш (1943-1993). Олимпийский чемпи­он по теннису Артур Эш родился в 1943 году в Ричмонде (США). Его мать умерла, когда ему исполнилось лишь 6 лет. Благодаря своим неза­урядным физическим данным, он смог впослед­ствии стать первой ракеткой мира. Эш выиграл открытый чемпионат США по теннису в 1968 го­ду, а в 1975 - Уимблдон. Умер он от СПИДа, ин­фицированный ВИЧ при переливании крови, не дожив 5 месяцев до своего 50-летия. Когда Нель­сон Мандела вышел из заключения, и его спро­сили, кого бы в Америке он хотел посетить пер­вым, он ответил, что Артура Эша.
 • Хорхе Донн (1947-1992). Солист балета Мо­риса Бежара. Танцевать начал рано. В 1963 году специально приехал в Брюссель, чтобы посту­пить в компанию Мориса Бежара и вскоре стал в ней ведущим танцовщиком. В 1979 году впервые исполнил «Балеро» - балет, изначально постав­ленный для женщины. В 1989 году был номи-нантом фонда Копех как один из лучших тан­цовщиков. Умер от СПИДа 30 ноября 1992 года в Лозанне. Многие хореографы посвятили ему свои работы.
 • Рудольф Нуриев (1938-1993). Великолепный танцовщик с мировым именем. Он добился, что­бы танцовщика считали не просто партнёром ба­лерины, а участником действия, способным соз­дать самостоятельный сценический образ.
 • Айзек Азимов (1920-1992). Известный писа­тель и крупнейший мастер научной фантастики, изобретатель слова «роботика» (гоЬоисв - робо­тотехника, роботехника). В 1983 году, когда о СПИДе было очень мало известно, писателю  делали операцию на сердце, и он был заражён ВИЧ через донорскую кровь. Через не­сколько лет ему потребовалась повторная опера­ция, и случайно при госпитализа­ции обнаружился ВИЧ. От операции пришлось отказаться. Айзек Азимов умер через три года. Спустя десять лет его жена сооб­щила об истинной причине смерти писателя.
 • Фредди Меркьюри (1946-1991). Солист груп­пы «Queen» Фредди Меркьюри за сутки до смер­ти продиктовал признание в своей болезни, кото­рую до той поры скрывал, чтобы отвести общест­венное осуждение от близких. В 1991 году был снят его прощальный видеоклип с замечатель­ной песней («Шоу должно про- должатъся»), в сущности, предсмертной исповедью.
 • Джиа Мария Куранджи (1960-1986). Первая американская супермодель. Она была одной из первых женщин в Америке, причиной смерти которой официально был признан СПИД. За эти 10 лет героиня двигалась по нисходящей спира­ли увлечения наркотиками и неудачных рома­нов. Она умерла в 26, за несколько лет успев подняться из низов к вершинам модельного биз­неса, заработать кучу денег, обрести любовь, сла­ву и спалить всё это в наркотическом угаре.

- Несовершенен мир и так непрост,

  С людьми играет в чехарду.

  Он как над пропастью прогнивший мост:

  Ступил – и ты уже в аду.

              - Людей он пожирает, словно зверь,

                  Насытиться не может.

                  Кричит вперёд идущему: «Поверь!»

                  Но стоит оступиться – уничтожит.

- Всё изменить мы можем, я и ты.

  Гиене огненной закроем пасть,

  Вернём забытые, угасшие мечты

  И добродетельную власть.

                 - Как страшно жить в кромешной тьме!

                   Свой путь ты правильно найди.

         Чтобы всегда тебе и мне

                   Был свет надежды впереди.

- У всех есть выбор: быть или не быть –

   Земля в цветах или огонь в потёмках.

   Нельзя нам так бездушно хоронить

    То, что природой  вверено потомкам!

       - И мы повторяем на всех языках:

          «Тревога! Проснитесь, люди!

                    Спасенье планеты в наших руках –

Вместе:    Другого шанса не будет!»

Закінчується виховна година переглядом  відеоматеріалу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саркома Капоші

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цитомегаловірус - інфекція,

яка призводить

до сліпоти

 

 

 

 

 

 

 

 

Кандидоз ротовий

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С – синдром

Н – набутого

  І – імуно

Д – дефіциту

 

 

 

В  -  вірус

І   - імуно-

       дефіциту

Л  - людини

 

 

 

Анкета

1.                     Расшифруйте слово СПИД: ____________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

ВИЧ__________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________

2.                     От кого вы узнали об этом заболевании?

А) родителей;

Б) учителя;

В) друзей и знакомых;

Г) врачей;

Д) свой вариант:______________________________________________________________________

3.       Как рано вы узнали о СПИДе?
А) 10-12 лет;

Б) 12-14 лет;

В) 14-16 лет.

4.      Как вы относитесь к людям, заболевшим СПИДом?
А) с презрением;                                                                Д) с пониманием;

Б) с осторожностью;                                                           Е) отрицательно;

В) с милосердием;                                                                              Ж) с равнодушием;

Г) с добротой;                                                                      3) свой вариант:_____________________________

5.       Что вам кажется самым страшным в этом заболевании?
А) смерть;

Б) постоянные мысли, что ты болен;

В) нехватка сил на нормальную жизнь;

Г) угроза появления сопутствующих болезней;

Д) лечение;

Ж) другое:___________________________________________________________________________

6.     Если это вдруг случилось с вашим другом, что вы будете делать?

А) перестану с ним общаться;

Б) расскажу всем знакомым, чтобы знали;

В) буду всячески поддерживать;

Г) увеличу свое внимание;

Д) буду всячески стараться украсить его жизнь;

Е) буду общаться только по телефону;

Ж) свой вариант:______________________________________________________________________

7.     Случалось ли вам в жизни встречаться с заболевшим  СПИДом? ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

8.     Чего больше вы хотите знать о СПИДе?

А) историю возникновения;

Б) способы предохранения;

В) статистику;

Г) как себя вести с пострадавшими;

Д) формы распространения СПИДа;

Ж) мнения врачей и науки (новые открытия в этой области);

3) другое:____________________________________________________________________

 

Категорія: шкідливі звички | Додав: andriy
Переглядів: 204 | Завантажень: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz